Miroslav Mužík - Hradčany ze Slovanského ostrova

Akryl na plátně, 70x90 cm, signováno vpravo dole Mužík 2010, nerámováno.

1957, Louny
Gymnázium dokončil pod výtvarným vedením malíře Vladislava Mirvalda v roce 1977. Patřil do malířské skupiny, kterou vedli doc. Zdenek Sýkora a malíř Václav Jíra( tzv. Lounská malířská škola). V roce 1982 absolvoval na UJEP v Ústí n/L výtvarný obor- pedagogickou fakultu. Poté středoškolským profesorem na Pedagogické škole a Gymnáziu v Mostě. Malíř především fauvistických krajin. Pozdější tvorba postavena na expresivní komplementaritě plošných barev.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.

4114. Hradčany ze Slovanského ostrova
Dražba ukončena:30.03.2016 22:31:26
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč