Akvarel, 50x77 cm, signováno vpravo dole Karel Kupka 1955, rám, pasparta, zaskleno.
1905, Manětín
Učil se u Al. Kalvody. Ve své tvorbě se zabýval především krajinomalbou a hlavně lesy. Vytvořil cyklus obrazů z Tater - Šumavy a Českomoravské vrchoviny. Několik letních sezon tvořil na svém zámečku v Běhařově.
Pozn.: Rám mírně poškozen.