Olej na plátně, 45x55 cm, signováno vlevo dole Rublič 1936, rám.
1918, Dobrá Voda u Českých Budějovic
Student UMPRUM a ČVUT v Praze. Jeho malířskou tvorbu zasáhlo pozdní působení P. Picassa. Věnoval se figurálním motivům, portrétování, krajinářství a malbě zátiší. Ve svých dílech dokázal mistrně ztvárnit pohybové a taneční studie.