Olej na sololitu, 55x42 cm, signováno vlevo dole Jos. Hodek, rám.
1888, Hořehledy - 1973, Plzeň
Soukromě se učil u svého otce J. Hodka (1926-1927). Grafiku studoval u Jos. Váchala v Praze. Zajímal se o jihomoravské lidové umění a krajiny. Maloval zátiší. Ve volné a užité grafice se specializoval na dřevořez.
Pozn.: Rám mírně poškozen.