Ivan Sedliský

6838. Loď

popis: Olej na sololitu, 41x34 cm, signováno vlevo dole Ivan, rám.

o autorovi: 1926 (Ostrava) - 1999 (Praha)
Český malíř a grafik. Studoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952–1960 působil jako jeho asistent. Věnoval se především figurálním kompozicím. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty světových malířů, herců a politiků, ale také portréty žen. Známé jsou i jeho obrazy automobilových závodníků. Kromě olejomaleb jsou také ve veřejných prostorech k vidění jeho mozaiky. Například Lázně Luhačovice.

dražba ukončena: 25. 1. 2017 18:28:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 500 Kč