Olej na kartonu, 20x25 cm, signováno vpravo dole F.X. Harlas, rám.
o autorovi: 1865 - 1947
Narozen v Praze. Malířské vzdělání získal na Uměleckoprůmyslové škole u prof. F. Ženíška a J. Schikanedra a soukromě u Charlotty Mohr-Piepenhagenové. V letech 1913–30 ředitelem Muzea hlavního města Prahy. Věnoval se hlavně krajinářské tvorbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 50.000 Kč.