Olej na desce, 37x47 cm. Nesignováno. Nerámováno.
Nejdelší strana: 47 cm
Předložená olejomalba zobrazuje žánrovou scénu od středoevropského malíře konce 18. století. První plán kompozice je zasazen do stínu, kde spatřujeme postavy loupežníků, kteří se chystají přepadnout vůz. Jejich ukrýt se nachází u podnoží zříceniny, která se v harmonické rovnováze tyčí do prostoru. Horizont je posazen nízko a před divákem se otevírá vysoká obloha. Barevnou kompozici určují teplé zemité odstíny, které harmonicky doplňují modré nebe prosvítající přes mraky. Dílo je vysoce kvalitní ukázkou žánrové scény zobrazující život obyčejných lidí. Tyto náměty tvořily nedílnou součást uměleckého repertoáru v době vzniku představeného díla, jehož hodnota je nezpochybnitelně prověřena časem.