Olej na plátně, 46x62 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Malba poškozena.
Nejdelší strana: 72 cm
Na předloženém díle je představena vizuálně přitažlivá variace na romantickou krajinomalbu s tradičními prvky tohoto malířského žánru. Rámec scény vytvářejí břehy vodní plochy se vzrostlými stromy tradičně pojednanými v tmavé barevnosti. Ve světlejším zadním plánu je zachycen vodopád, vedle nějž se na skalisku vypíná torzální architektura. Pozadí jako takové zaujímá obloha se světelnými efekty. Nezanedbatelnou součást obrazu samozřejmě představuje figurální stafáž odkazující k biblické inspiraci. Charakteristická kompoziční skladba a zastoupení motivů plně odpovídá snaze navodit dojem jedinečnosti a výlučnosti. Romantickou atmosféru na obrazu posiluje také krásná paleta se zdůrazněním prosvětlených růžových odstínů na modrém nebi. S touto stylovou rovinou souzní i detailní ušlechtilý rukopis. Atribuce díla sice nebyla možná, nijak to však nesnižuje jeho značnou výtvarnou i umělecko-historickou hodnotu.