Pavel Gromnickij - Květinové zátiší

Olej na sololitu, 60x50 cm, signováno vpravo dole P. Hromnickij, rám, zaskleno.

Pozn.: Dílo pochází přímo od autora.

o autorovi: 1889 Jekatěrinoslav (Ukrajina) - 1977 Praha
Malíř, krajinář a portrétista, známý též pod jménem Pavlo Hromnický, se narodil 15.12.1889 v Jekatěrinoslavi (dnešním Dněpropetrovsku) na Ukrajině. Studoval na Akademii výtvarných umění v Petrohradě u Valentina Serova a Ilji Repina. Během 1. světové války přesídlil do Prahy, kde se stal žákem a asistentem Ferdinanda Engelmüllera. V letech 1922 až 1925 studoval v Paříži u Henriho Matisse, který se mu stal přítelem. Podnikal studijní cesty do Itálie, Indie, Tibetu, Japonska, USA, většinu života však strávil v Československu, kde také v roce 1977 zemřel. Tvořil především krajiny, ale také portréty a zátiší. Samostatně vystavoval v Paříži, Vídni a v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

15496. Květinové zátiší
Dražba ukončena:24.01.2018 21:10:16
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč