Milena Velíšková - Vokurková - Ptáčci

Nejdelší strana: 60 cm

Pastel, 40x50 cm, signováno vpravo dole Velíšková - Vokurková, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1917 – 199?
Sklářská výtvarnice. Studovala Fakultu architektury ČVUT v Praze a profesuru výtvarné výchovy u C. Boudy, K. Pokorného a O Blažíčka tamtéž. Působila jako návrhářka pro různé české sklárny, také jako designér pro n. p. Lustry Kamenický Šenov. Od r. 1965 se zabývala výhradně textilní tvorbou – art protisy. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách UPM v Praze, Východočeského muzea v Pardubicích, MG v Brně a jinde.

101072. Ptáčci
Dražba ukončena:27.08.2023 21:01:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 27.08.2023 20:58:19 10062
500 Kč 26.08.2023 7:15:14 13222