Maxmilián Pirner - Portrét muže

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 46x34 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu razítko z pozůstalosti Václava Malého.

Nejdelší strana: 56 cm

Díváme se na dílo Maximiliána Pirnera profesora pražské Akademie výtvarných umění. Olejomalba zachycuje polopostavu muže, jehož výrazný pohled je veden na divákovu stranu. Obličej zobrazeného je poznamenán jistým údivem, který se odráží v široce otevřených očích a zamračeném čele. Malíři se podařilo zachytit psychologii muže, předat jeho povahu prostřednictvím letmého okamžiku, který přesvědčí o opravdovém mistrovství autora. Kompozice je zasazená do zemitých odstínů hnědé barvy, kterou organicky doplňuje okr. Na zcela neutrálním pozadí je zobrazen sugestivní psychologický portrét muže, který doporučujeme pozorností sběratele období generace Národního divadla.

o autorovi: 1854-1924

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
107032. Portrét muže
Dražba ukončena:13.12.2023 22:12:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 03.12.2023 14:11:27 11480