Ladislav Vlodek - Léto u řeky

Olej na kartonu, 26x40 cm. Signováno vpravo dole L. Vlodek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1907 – 1996
Malíř, grafik, sochař. V době pobytu svých rodičů v USA studoval malbu u E. Tuckové, později figurální kreslení a malbu na Chicago Academy of Fine Arts, po návratu do Čech v r. 1922 studoval sochařství u Mařatky a figurální malbu u Štípla na UMPRUM v Praze. Věnoval se figurální tvorbě a portrétu v pískovci, mramoru a bronzu, v malířství podobiznám, krajinomalbě a zátiší. Zabýval se též kresbou a ilustrací v časopisech. Ve volné grafice nejčastěji pracoval s dřevorytem a linorytem. Mnohokrát zachytil město Hranice a motivy z blízkého okolí. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Městského muzea v Hranicích, MU v Olomouci, GVU v Ostravě, MG v Brně a jinde.

68435. Léto u řeky
Dražba ukončena:31.10.2021 20:29:04
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč