Karel Havlíček - Konvolut 3 grafických prací

Nejdelší strana: 69 cm

Lepty, od 26x28 cm do 28x41 cm. Signovány vpravo dole tužkou Havlíček 69. Volné listy.

o autorovi: 1907 – 1988
Grafik, kreslíř. Vystudoval práva na německé fakultě UK v Praze a do konce války pracoval ve státních službách jako právník. Po válce se rozhodl věnovat se pouze umění. Pracoval jako designér porcelánky Thun v Klášterci n. Ohří, kde se seznámil s mnoha výtvarníky a dalšími umělci. Vystavoval s karlovarskými umělci doma i v zahraničí (německy mluvící země). Byl typem umělce-samotáře a ani opakované kontakty s českými surrealisty neměly na jeho tvorbu žádný vliv. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších středoevropských představitelů směru Art Brut ve 20. století.

115984. Konvolut 3 grafických prací
Dražba ukončena:12.05.2024 20:17:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 12.05.2024 7:11:30 3983
500 Kč 08.05.2024 23:37:49 15118