Josef Mžyk - V lese

Serigrafie 165/200, 43x30 cm. Signováno tužkou vpravo dole Mžyk Josef 1980. Volný list.

Stav: Papír mimo tiskovou plochu mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1944
Malíř, kreslíř, grafik. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, dále na AVU v Praze u prof. Tittelbacha a v grafické speciálce prof. Čepeláka, posléze na École des Beaux Arts v ateliéru prof. Debré. Tvořil grafické cykly i malby s vyrovnanou barevnou harmonií. Jeho grafické cítění se odráží i v malbě a vytváří tak jeho autorský rukopis. Malíř je uznávaným představitelem evropské figurální kresby a malby. Vystavuje po celém světě, jeho práce vlastní Národní galerie v Praze i galerie ve Washingtonu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč

96911. V lese
Dražba ukončena:11.06.2023 21:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 11.06.2023 15:45:45 12316