Josef Boháč - Zasněžená stavení - VELKÝ FORMÁT

Olej na plátně, 85x122 cm. Signováno vpravo dole Jos. Boháč. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 - 1956
Narozen v Horních Heřmanicích. Studia na pražské AVU přerušila světová válka, kdy své válečné zážitky z Haliče, Bessarábie, Ukrajiny a Uher vykreslil na mnohých akvarelech a kresbách. AVU dokončil u prof. Thieleho. Po absolutoriu obdržel Lerchovo stipendium a ve studiích pokračoval v Itálii. Po návratu ze studií odjel do Callais a Paříže, později do Bruselu. Paříž maloval v mnoha variantách, zalíbení nalezl v městské periférii, v dlouhých bulvárech, ale i ve Versailles. Dále působil v Praze.

308578. Zasněžená stavení - VELKÝ FORMÁT
Dražba ukončena:07.05.2021 20:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč