Kombinovaná technika, 120x120 cm. Signováno vpravo dole J. Sodoma 1997. Rámováno.
Pozn.: Dílo pochází přímo z rodiny autora.
Nejdelší strana: 130 cm
Na předloženém díle se setkáváme s opravdu prvotřídní ukázkou tvorby výtvarníka a grafika Jiřího Sodomy. Základem obrazu je mohutná mužská figura s rozvinutou muskulaturou, zpoza níž vystupuje další lidské tělo. Fragmenty postav se spolu s barevnými plochami a gestickými tahy vzájemně prostupují a pronikají způsobem, který vizuálním dopadem na diváka skutečně zosobňuje moment splynutí. Po technické stránce dílo prozrazuje práci tvůrce, který se primárně pohyboval v oblasti grafického média. Důraz na plasticitu frontální postavy, z níž přímo čiší majestátní síla podpořená michelangelovským zacházením s linií a stínováním dodává obrazu pádnost a statuárnost, kterou ještě podtrhuje osobitá autorská technika. Dílo Souznění patří k vysoce působivým pracím Jiřího Sodomy, které sotva potřebují slovní komentář.
o autorovi: 1921 – 2011
Grafik, studoval soukromě, zabýval se užitou grafikou, výstavnictvím a grafickým designem. Na trhu s uměním se vyskytuje zřídka.