Jan Kristofori - Krajina

Kombinovaná technika, 52x46 cm. Signováno vlevo dole Kristofori 74. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 57 cm

Obraz Krajina vytvořil Jan Kristofori, tedy všestranně nadaný umělec, který rozvinul zcela neopakovatelný autorský přístup k tvorbě založený na prozkoumávání možností abstraktního projevu. Pro jeho dílo je charakteristická výrazová hloubka, důraz na působení barvy a inspirace hudebními tématy. Všechny tyto prvky jsou plně zastoupeny i na předložené práci, která je v signatuře situována do 70. let 20. století. Dílo Kristofori vytvořil v duchu totálního odklonu od zobrazivé složky. Základem obrazu se tedy stává vlastní výtvarné působení kompozice, barvy a její struktury. Ve formálním pojednání lze přitom poměrně zřetelně číst melodické zaměření, které na diváka působí podmanivým vtahujícím dojmem. Účinku malby přispívá i svérázná technika, kdy nánosy pigmentů na povrchu podložky vyváří znatelnou strukturu. Vrstvení barev, výrazové formy, intenzivní kolorit, to vše z tohoto díla činí výborného reprezentanta tvorby tohoto pozoruhodného umělce, který získal uznání nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

o autorovi: 1931 Mukačevo - 2004

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč.

91437. Krajina
Dražba ukončena:29.03.2023 21:16:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:27 000 Kč