Heřman Němeček - Malíř Fr. Kupka v zákopech na Sommě

Kresba, 60x44 cm, signováno vpravo dole H. Němeček, rám, zaskleno.

Pozn.: Vzadu autorský štítek a přípis. Rám poškozen - v rámu stopy po neaktivním červotoči.

o autorovi: 1877 - 1946
Narodil se v Komárově u Hořovic. Studoval v Praze UMPRUM a AVU ve speciálce u prof. Hynaise. Několik let pobýval v Mnichově. Jako voják československého zahraničního vojska ve Francii maloval motivy z bojiště. Věnoval se rovněž ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 105 000 Kč.

8939. Malíř Fr. Kupka v zákopech na Sommě
Dražba ukončena:30.03.2017 19:51:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 600 Kč