August Bedřich Piepenhagen - Zimní krajina s poutníky

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 20x29 cm. Monogramováno vpravo dole AP. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 35 cm

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

posouzeno znalcem doporučujeme
115895. Zimní krajina s poutníky
Zbývá:4 dnů, 8 hodin
Konec dražby:22.05.2024 20:47:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:47 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
47 000 Kč limit (14.05.2024 9:01:08) 15214
46 000 Kč 07.05.2024 15:01:31 3349
45 000 Kč limit (07.05.2024 7:30:47) 13644
44 000 Kč 07.05.2024 7:30:48 2216
43 000 Kč limit (07.05.2024 7:30:35) 13644
42 000 Kč 07.05.2024 7:30:36 2216
41 000 Kč limit (07.05.2024 7:30:23) 13644
40 000 Kč 07.05.2024 7:30:24 2216
39 000 Kč limit (05.05.2024 19:21:16) 13644
38 000 Kč 05.05.2024 19:21:17 12776
37 000 Kč limit (05.05.2024 19:21:09) 13644
36 000 Kč 05.05.2024 19:21:10 12776
35 000 Kč limit (05.05.2024 7:13:02) 13644
34 000 Kč 05.05.2024 7:13:03 2216
33 000 Kč limit (05.05.2024 7:12:49) 13644
32 000 Kč 05.05.2024 7:12:50 2216
31 000 Kč limit (03.05.2024 17:21:53) 13644
30 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:46) 279
30 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:47) 2216
26 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:28) 279
25 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:27) 2216
22 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:10) 279
21 000 Kč limit (03.05.2024 15:45:09) 2216
17 000 Kč limit (03.05.2024 15:44:47) 279
16 000 Kč 03.05.2024 15:44:48 2216
15 000 Kč limit (03.05.2024 13:12:42) 279
14 000 Kč 02.05.2024 6:23:59 2216
13 000 Kč limit (01.05.2024 21:25:08) 12776
12 000 Kč 01.05.2024 21:25:09 2844
11 000 Kč 01.05.2024 17:02:33 12776
10 000 Kč 01.05.2024 15:56:53 2216