Antonín Hudeček - Žabí pleso

Olej na plátně, 94x130 cm. Signováno vpravo dole Ant. Hudeček Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 148 cm

Velice působivé dílo Antonína Hudečka, žáka krajinářského ateliéru Julia Mařáka na pražské Akademii, ukazuje pohled na jezero, které se skrývá uprostřed vysokých hor. Strmé kamenné svahy spadají k hladině jezera a vytváří kontrast s tichým vodním povrchem. Světlo dopadá na pravou stranu kompozice a jemně prosvětluje obrazový prostor. Levá strana je ponořená do stínu, jenž vrhají skály. Autorovi se bezpochyby podařilo předat neotřelou atmosféru scenérie a bezprostřednost přírody, která je naplněna vzdušností a prostorovostí. Barevnosti kompozice dominují svěží zelené tóny doplněné o fialové a modré odstíny. Olejomalba «Žabí pleso» je skvělou ukázkou tvorby Antonína Hudečka - výrazného zástupce české krajinářské školy, jejíž výtvarná a sběratelská hodnota je nepopiratelná.

o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč.

posouzeno znalcem velký formát
115899. Žabí pleso
Zbývá:3 dnů, 2 hodin
Konec dražby:22.05.2024 20:51:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:14 000 Kč