Keramika, výška 41 cm. Autor Matthias Bernhard Braun. Původní socha byla umístěna v královské zahradě jako protějšek sochy Noc.
Pozn.: Mírně poškozeno. Vzadu štítek z majetku spořitelny s popisem díla. Práce pochází z 20. století.
o autorovi: 1684 - 1738
Narodil se v Sautens v dnešním Tyrolsku. Studoval sochařství v Salzburku. Studijní cesty podnikl po Itálii, kde se inspiroval zejména benátskou sochařskou školou 17. století. Vlastní dílnu založil v Praze před rokem 1710. Popularitu si získal sousoším Sen slepé cisterciačky sv. Luitgardy pro Karlův most a jeho sochařská dílna se stala největší v Praze. Významným mecenášem mu byl hrabě František Antonín Špork, pro něhož vytvořil jak proslulé sochy Ctností a Neřestí před špitálem v Kuksu, tak také skulptury v přilehlém přírodním areálu Betlém. Jeho díla zdobí jak veřejná prostranství, budovy, tak jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie. Je řazen mezi nejvýzmanější představitele mezi českého vrcholně barokního sochařství a svým dílem ovlivnil celkový stav české platiky 18. století.