Josef Jíra - Setkání u křížku

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 91. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 82 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
111538. Setkání u křížku
Dražba ukončena:29.02.2024 20:47:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:290 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
290 000 Kč limit (28.02.2024 21:35:17) 5958
290 000 Kč 28.02.2024 21:35:18 3792
280 000 Kč limit (27.02.2024 20:58:02) 5958
270 000 Kč 27.02.2024 20:58:03 3792
260 000 Kč limit (23.02.2024 18:14:05) 5958
250 000 Kč limit (23.02.2024 18:14:04) 3792
240 000 Kč limit (05.02.2024 18:29:18) 3792
230 000 Kč 05.02.2024 18:29:19 7493
220 000 Kč limit (05.02.2024 18:29:14) 3792
210 000 Kč 05.02.2024 18:29:15 7493
200 000 Kč limit (05.02.2024 5:04:13) 3792
190 000 Kč 05.02.2024 5:04:14 5970
180 000 Kč limit (05.02.2024 5:04:08) 3792
170 000 Kč 05.02.2024 5:04:09 5970
160 000 Kč limit (05.02.2024 5:04:02) 3792
150 000 Kč 05.02.2024 5:04:03 5970
140 000 Kč limit (05.02.2024 5:03:55) 3792
130 000 Kč limit (05.02.2024 5:03:54) 5970
110 000 Kč limit (05.02.2024 1:33:36) 3792
100 000 Kč 05.02.2024 1:33:37 12633
95 000 Kč limit (04.02.2024 21:21:20) 3792
90 000 Kč limit (02.02.2024 22:11:01) 7493
90 000 Kč 02.02.2024 22:11:02 12633
85 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:56) 7493
80 000 Kč 02.02.2024 22:10:57 12633
75 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:51) 7493
70 000 Kč 02.02.2024 22:10:52 12633
65 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:45) 7493
60 000 Kč 02.02.2024 22:10:46 12633
55 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:39) 7493
50 000 Kč 02.02.2024 22:10:40 12633
49 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:34) 7493
48 000 Kč 02.02.2024 22:10:35 12633
47 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:31) 7493
46 000 Kč 02.02.2024 22:10:32 12633
45 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:28) 7493
44 000 Kč 02.02.2024 22:10:29 12633
43 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:24) 7493
42 000 Kč 02.02.2024 22:10:25 12633
41 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:19) 7493
40 000 Kč 02.02.2024 22:10:20 12633
39 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:14) 7493
38 000 Kč 02.02.2024 22:10:15 12633
37 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:10) 7493
36 000 Kč 02.02.2024 22:10:11 12633
35 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:05) 7493
34 000 Kč 02.02.2024 22:10:06 12633
33 000 Kč limit (02.02.2024 22:10:01) 7493
32 000 Kč 02.02.2024 22:10:02 12633
31 000 Kč limit (02.02.2024 22:09:57) 7493
30 000 Kč 02.02.2024 22:09:58 12633
29 000 Kč limit (02.02.2024 22:09:52) 7493
28 000 Kč 02.02.2024 22:09:53 12633
27 000 Kč limit (02.02.2024 22:09:46) 7493
26 000 Kč 02.02.2024 22:09:47 12633
25 000 Kč limit (02.02.2024 22:09:33) 7493
24 000 Kč 02.02.2024 22:09:34 12633
23 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:47) 7493
22 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:46) 5420
20 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:41) 7493
19 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:40) 5420
17 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:35) 7493
16 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:34) 5420
12 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:24) 7493
11 000 Kč limit (02.02.2024 20:43:23) 5420
6 500 Kč limit (02.02.2024 19:44:48) 7493
6 000 Kč 02.02.2024 15:38:13 4180
5 500 Kč 02.02.2024 15:24:34 6302
5 000 Kč 02.02.2024 1:38:45 12770