Zdenka Albrechtová - V květu

Olej na kartonu, 19x19 cm. Signováno vpravo dole ZA. Rám, pasparta.

Osobité ztvárnění florálních motivů je základním znakem autorčiny tvorby. Kompozice je tvořena jemnými odstíny modré a růžové, které se prolínají a tvoří vyvážený a harmonický celek. Díla Zdenky Albrechtové se na aukčním trhu objevují velmi zřídka. Doporučujeme jako příležitost investovat do současného českého umění.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autorky.

o autorovi: 1956
Studovala Střední průmyslovou školu textilní v Praze. Ve své tvorbě se věnuje abstraktním kompozicím. Nejčastějším námětem jsou květiny, se kterými pracuje velmi volně a vytváří tak obrazy připomínající svou strukturou koláže. Věnuje se rovněž navrhování oděvů. Žije a tvoří se svým manželem, akademickým malířem Vladimírem Albrechtem.

Zdenka Albrechtová
59867. V květu
Dražba ukončena:26.05.2021 21:16:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 900 Kč