Wimmer Václav - Jarní slunko - Chodsko, děti z Domažlic

Olej na plátně, 50x38 cm, signováno autorsky vlevo dole s datováním díla 1932, rámováno v autorském uměleckém vídeňském rámu, bohatě ornamentálně zdobeném v rozích s povrchovou úpravou patinovaného stříbra.
Motiv díla byl několikráte publikován, obraz několikráte vystavován. Barevné pojetí v jarní krajině, kde chodské děti vyhlížejí po zimě sluneční paprsky prodírající se mraky, je zasazeno do přírodní scenérie s pozadím vesnických domků na Chodsku. Naprosto výjimečné galerijní a sběratelsky hodnotné významné umělecké dílo reprezentující krásu chodského kroje. Příležitost!

O autorovi: Wimmer Václav, *10. březen 1856, Domažlice, Ɨ 5. prosinec 1938, Domažlice,  malíř, umělecký řemeslník  (Domažlice). Syn domažlického akademického malíře Petra Wimmera a pražské rodačky Kláry Peškové. Rodina mu nemohla z finančních důvodů dopřát studia na malířské akademii, a tak se vyučil jako malíř pokojů. Nicméně pod vedením otce a dalšího malíře – Antonína Wienningera se mu dostalo pokročilejších teoretických základů. Vynikl jako malíř církevních obrazů, pozlacovač a lakýrník dřevěných nebo hliněných soch a také jako portrétista.

Wimmer Václav
56516. Jarní slunko - Chodsko, děti z Domažlic
Dražba ukončena:04.03.2021 19:10:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč