Olej na kartonu, 27x22 cm. Signováno dole uprostřed Ratajová. Rámováno.
o autorovi: 1945
Malířka. Studovala na AVU Praha u profesorů Oplta a Smetany. Věnuje se figurální malbě a zátiší. Náměty k figurálním kompozicím často nachází v divadelním světě herců, baletek a komedie dell´arte, zátiší bývají inspirována všedními věcmi domova. Její malba je fauvistická, ovlivněná zejména Matissem. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Ministerstva kultury ČR, GHMP, Východočeské galerie v Pardubicích, GVU v Karlových Varech a jinde.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 800 Kč