Olej na plátně, 64x59 cm. Signováno vpravo dole Tauer. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1889 - 1962
Narodil se v Praze. V letech 1924 - 1930 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Mezi jeho učitele patřil M. Švabinský či T. F. Šimon. Podnikl studijní cesty do Německa, Rakouska, Švýcarska, Francie, Bulharska nebo Turecka. Ve své tvorbě se zaměřil na figurální kompozice, motivy z měst i krajiny, zejména z lesních partií. Zabýval se rovněž grafikou, především dřevorytem a leptem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.