Votivní kniha, 19x13 cm. Neogotická celokožená tlačená zlacená vazba ozdobená kostěným křížem. Okraje vazby zdobeny mosaznou lištou. Funkční trnová spona se symboly víry, lásky a naděje. Zlatá ořízka. 617 stran + obsah. Vydal Bedřich Gross, Olomouc 1879.
Pozn.: Poškozeno - knižní blok vytržen z vazby.