Kombinovaná technika, 48x36 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rám, sklo.
Stav: Papír poškozen.
Kombinovaná technika, 48x36 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno, pod sklem.
Silně expresivně pojatá scéna předloženého díla připomínajícího ilustraci se odehrává ve sklepení. Polonahou ženskou postavu s vytřeštěnýma očima a se všemi atributy praktikantky černé magie zde divák nalézá vprostřed tajemného vytržení. Z nádoby u jejích nohou stoupá dým, či spíše jakýsi světelný proud s rejem nahých ženských těl, fantazijních bytostí a tvorů z jiného světa. Symbolistní mystický ráz díla skvěle podtrhuje jak zvolená technika, tak kresebná i barevná stylizace s převahou žluté a černé. Bravurně zvládnuté rychle nahozené kontury postav svědčí o zběhlém autorovi s velkou představivostí. Jeho signaturu prozatím nebylo možné přisoudit konkrétnímu umělci, nepopiratelnou hodnotu díla to však ani v nejmenším nesnižuje.