Milan Martinec

60737. Drobné kvítí

popis: Olej na plátně, 32x27 cm. Signováno vpravo dole Martinec. Rámováno.

o autorovi: 1942
Narodil se v Rychnově nad Kněžnou. Studoval na SPŠ textilní a později mezi léty 1964 - 1970 malbu u profesora K. Součka na AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnuje převážně krajinomalbě, zátiší i figurálním kompozicím. Významný prvkem v jeho tvorbě sehrává symbol. Jeho dílo se obecně vyznačuje dramatickým, kultivovaným kolorismem, často pracujícím s monochromní paletou a smyslem pro barevný detail.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 500 Kč.

dražba ukončena: 30.06.2021 20:34:09

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 4 300 Kč