Ladislav Stejskal - Pražský motiv

Olej na plátně, 82x65 cm. Signováno vpravo dole L. Stejskal 56. Nerámováno.

o autorovi: 1910 – 1983
Malíř, pedagog. Studoval na ČVUT u O. Blažíčka a na UMPRUM u K. Špillara a A. Hofbauera. Byl středoškolským profesorem kreslení v Levicích, v Praze a v Štubnianských Teplicích. Věnoval se malbě krajiny a zátiší, v jeho tvorbě se silně projevovaly kubizující vlivy. Zobrazoval také válečnou atmosféru, obrazy s koňmi ohroženými plameny, rovněž sportovní náměty. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Středočeské galerie.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 000 Kč.

Ladislav Stejskal
84690. Pražský motiv
Dražba ukončena:25.09.2022 20:07:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč