Karel Rybáček - Klíčovka

Kombinovaná technika, 74x51 cm. Signováno dole uprostřed K. Rybáček 2003. Nerámováno.

o autorovi: 1931-2006
Vystudoval sklářskou školu v Novém Boru v oddělení malování a leptání skla a dále VŠUP v oddělení monumentální malby a skla u prof. J. Kaplického. Od roku 1960 pracoval jako vedoucí výtvarník oddělení malování a leptání skla na sklářské škole v Kamenickém Šenově. Až do roku 1990 se věnoval pedagogické činnosti. Vychoval mnoho dnes již známých sklářských odborníků a výtvarníků. V roce 1990 se stal ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. V roce 1997 odešel Karel Rybáček do důchodu, ale i nadále spolupracoval se školou a pomáhal s přípravami výstav a symposií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

Karel Rybáček
58603. Klíčovka
Dražba ukončena:28.04.2021 22:27:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč