Karel Kuniger

67330. Samson a Dalila

popis: Olej na plátně, 45x50 cm. Signováno vpravo dole Kuniger. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1909 – ?
Malíř. Studoval u O. Blažíčka na ČVUT v Praze, v malířské škole prof. Kutmana, v malířské škole SVU Mánes a na Ukrajinské malířské akademii v Praze. Navštěvoval ateliéry F. Tichého a M. Maliny. Maloval dramatické výjevy z dějin i dramaticky pojaté portréty, často byl srovnáván s německými expresionisty.

dražba ukončena: 28.10.2021 20:53:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 600 Kč