Karel Holan

61072. Předjaří u kostela

popis: Olej na plátně, 42x33 cm. Signováno vpravo dole K. Holan 49. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Pozdější autorská signatura.

o autorovi: 1893 - 1953
Narozen v Praze. Navštěvoval soukromou školu kreslení M. Boháče a soukromý ateliér V. Beneše a O. Nejedlého. Poté studoval pražskou AVU u prof. Pirnera a Krattnera. Po první světové válce se zařadil do proudu tendenční sociální malby. Zachycoval prostředí městské periferie, všední život prostého bezejmenného člověka. Tragiku, téma neštěstí, ale i atmosféru lidové zábavy, téma cirkusu, pouti, hřiště. Hlavním tématem jeho tvorby byla periférie města.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč

dražba ukončena: 01.07.2021 22:06:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 20 000 Kč