Josef Straka

62313. Partie z Capri

popis: Olej na kartonu, 30x21 cm. Signováno vpravo dole Jos. Straka. Rámováno.

o autorovi: 1864 - 1946
Narodil se ve Žďáru nad Sázavou. Studoval ve Vídni na Akademii výtvarných umění a na Umšleckoprůmyslové škole. Podnikl studijní cestu do Itálie, zpracoval veřejné zakázky pro Vídeň a Terst. Vystavoval ve Vídni a v Brně. Tvořit začal v době doznívajícího historismu, později se propracoval k naturalismu. Tématicky se v jeho tvorbě uplatňují výjevy ze života, též i krajina.

dražba ukončena: 28.07.2021 19:40:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč