Olej na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole Josef Mareš, rám, zaskleno.
Pozn.: Rám poškozen.
o autorovi: 1888 – 1938
Malíř. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zabýval se krajinomalbou, náměty čerpal v Železných horách, v údolí Chrudimky a v okolí Chrudimi.