Olej na sololitu, 40x55 cm. Signováno vpravo dole Herčík. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1922 – 1999
Grafik, rytec. Vyučil se rytcem dekoru na zbraních ve Zbrojovce Uherský Brod. Po válce soukromě studoval u prof. Pukla (AVU). Věnoval se autorské grafice, navrhoval poštovní známky. Pracoval jako rytec pro zahraniční firmy a organizace, též ilustroval a upravoval knihy. Ve volné grafice vytvořil množství pragensií.