Jaroslav Hudec - V lomu

Olej na plátně, 41x35 cm. Signováno vpravo dole J. Hudec. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1910 – 1996
Malíř. Vyučil se v oboru dekorační malíř, navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU v Praze v ateliéru figurální malby M. Švabinského. Ve 30. a 40. letech maloval krajinu a lidi na Hlinecku a Valašsku. Později se soustředil na ženské postavy v interiéru, k jeho tématům také patřily scény z cirkusového prostředí. Několik let se svou ženou, dětskou lékařkou, žil a maloval v Tunisu. V posledních letech se zaměřil na zátiší a uličky staré Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 900 Kč.

62068. V lomu
Dražba ukončena:25.07.2021 20:47:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo