Jan Švankmajer

59323. Výstava Anima Animus Animace

popis: Litografie, 83x55 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1934
Narodil se v Praze. Studoval scénografii na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, kde navrhoval a vyráběl loutky a kulisy. Poté obor režie a scénografie na katedře loutek Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Po celou dobu také intenzivně kreslil a maloval. Vytvořil řadu koláží, kreseb a grafických listů. Je mužem mnoha profesí: filmový režisér, animátor, spisovatel, dramatik a výtvarník. Je čelným představitelem pozdního českého surrealismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč.

zbývá:

konec dražby: 12.05.2021 19:25:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč