Jan Halla - Těleso

Litografie 29/80, 60x40 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Halla 73. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1926 – 1988
Grafik, textilní výtvarník. Studoval AVU v Praze u K. Pokorného a J. Laudy a VŠUP v Praze u K. Svolinského. Věnoval se grafice, především technikou leptu, také mědirytin, dřevorytu a škrábané litografie. V dekorativní tvorbě vytvářel intarzie, reliéfy, art protisy, realizoval sgrafita. Ilustroval také knihy. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha českých významných sbírkách.

63254. Těleso
Dražba ukončena:01.08.2021 21:19:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo