Olej na plátně, 70x58 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
Melancholicky až tajemně pojatá krajinomalba představuje autorovy oblíbené motivy. Dramatická oblaka se zrcadlící na poklidné vodní hladině uprostřed nedotknuté přírody, to celé zahaleno v mizejícím světle. Dílo je ukázkou mistrovsky zvládnuté malířské techniky, kde autor do námětu promítá atmosféru. Lze říci, že obraz odráží uzavřenou osobnost svého tvůrce. Dílo doporučujeme jako skvělou ukázku kvalitní české krajinářské školy.
pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista, maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny, inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje. Často také zobrazoval mizející zákoutí Prahy.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.