František Ziegler - Mořský příboj

Olej na plátně, 65x90 cm. Signováno vlevo dole F. Ziegler 1938. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Dílo je adjustováno v dřevěném řezaném rámu.

o autorovi: 1868 -
Malíř, absolvent pražské, vídeňské a mnichovské akademie. Zprvu působil v Kladně a maloval scény z dělnického prostředí. Nějakou dobu žil v Černé Hoře, byl dvorním malířem černohorské knížecí rodiny. V Kotoru maloval hlavní oltář pravoslavného chrámu a učil kreslení na gymnáziu. Po r. 1914 maloval podobizny, oltářní obrazy a zátiší v Praze.

František Ziegler
67560. Mořský příboj
Dražba ukončena:17.10.2021 21:19:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 900 Kč