Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Hlavatý. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1859 - 1917
Narodil se v Chyjicích u Jičína. Studoval AVU v Praze, ve Vídni a Mnichově, kde třicet let žil a pracoval. Zde také podporoval celou řadu českých malířů. Přátelil se s Maroldem, Váchou, Mukařovským aj.