Olej na plátně fixovaném na kartonu, 40x80 cm. Signováno vpravo dole Ch. Tenot. Rámováno.
Pozn.: Předloženou malbu lze považovat za velmi kvalitního představitele francouzské krajinářské školy. Obrazová plocha je v souladu s principy zlatého řezu rozdělena ve dví. Pravou stranu zaujímá břeh jako protějšek klidné vodní hladiny. Obraz se vyznačuje typickou vzdušnou atmosférou, která navozuje dojem průzračnosti přírody. Porost břehu, statuární tvary stromů i jejich koruny malíř zpracoval s příznačnou pečlivostí, nikoli však otrocky. Také barevnost obrazu byla volena velmi citlivě a vytváří jemný soulad zeleně a azurové modře na nebi. Monumentalitu krajiny působivě navozuje zapojení figurální stafáže, tedy postavy ženy mezi stromy. Obraz nadchne svým příjemným nevtíravým účinkem, který pramení jak z výběru motivu, tak jeho zkušeného a kvalitního malířského podání. Kvality obrazu jsou nesporné.
Nejdelší strana: 97 cm