český malíř 20. stol.

60937. Hlava a hodiny

popis: Olej na plátně, 91x59 cm. Signováno vlevo dole nečitelně, datováno 63. Rámováno.
Výrazná imaginativní malba zaujme jak námětem tak zpracováním. Symbol hodin se zdá být mementem mori, stylizovaná figura uzavřená ve omezeném prostoru odráží pocity doby, ve které dílo vzniklo a klade otázky o smyslu lidského snažení. Úsporná a současně výrazná barevnost umocňuje celkové vyznění tohoto neobyčejného díla, malířsky vyspělá technika potvrzuje, že obraz je dílem malířského mistra. Po určení autorství zcela jistě značně stoupne hodnota díla.

pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. V minulosti neodborně restaurováno.

dražba ukončena: 01.07.2021 19:51:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 300 Kč