Nejdelší strana: 67 cm
Olej na plátně fixováném na kartonu, 50x40 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Na předloženém díle je zachycena polopostava ženy, která se tváří natáčí směrem k divákovi. Jedná se výtvarně vyspělé dílo, jak je patrné z analýzy malířského rukopisu anebo barevného pojetí obrazu. Na scéně převažují sjednocené tlumené tóny, mezi nimiž vyniká realistický odstín modelčiny hladké pleti. Světlo na její odhalené tělo dopadá z levé strany tak, že má modelka zastíněnou tvář. Tento moment spolu s dívčiným plachým pohledem dílu propůjčuje lehce melancholický výraz. Kompozici uzavírá silueta ženina temene zdůrazněná vlasy kaštanové barvy sepnutými do těsného uzlu. Vyvážené vyznění tohoto poutavého aktu podporuje také diagonální linie podložky, o niž se dívka opírá. Jde o malbu značné hodnoty, která jistě ještě poroste, podaří-li se zjistit autorovu identitu.