Akryl na sololitu, 50x52 cm. Signováno vpravo dole Lysický. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1924 – 2011
Akademický malíř a milovník kaktusů, studoval na AVU Praha, kde působil i jako pedagog, posléze na UMPRUM vedl ateliér textilního výtvarnictví. Jeho tvorba je konceptuální, maloval na karton a jako jeden z prvních používal akrylátové barvy.