Bedřich Saňa - Na louce

Olej na kartonu, 24x36 cm. Signováno vpravo dole. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1901 – 1993
Malíř, studoval na UMPRUM v Praze u prof. Bendy, na AVU u profesorů Thieleho a Obrovského a na FF UK v Praze. Zabýval se portrétní malbou, figurálními kompozicemi a krajinomalbou, námětově čerpal v Hodoníně, Podluží a v dalších oblastech Slovácka. Často studijně pobýval na Balkáně. Vyjadřoval se realisticky, později tíhnul ke kubistickému výrazu. Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. Jeho práce jsou zastoupeny v oblastních galeriích.

Bedřich Saňa
72150. Na louce
Dražba ukončena:16.01.2022 20:57:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč