Olej na plátně fixovaném na kartonu. 24x29 cm. Signováno vlevo dole A. Picek. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1861 – 1943
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Sequense a Pirnera, v Kolíně n. Rýnem církevní malířství. Působil jako učitel kreslení v Olomouci a ve slovenském Lučenci. Byl přítelem Mikoláše Alše, jemuž zvětšoval návrhy fresek na domovní průčelí. Vytvořil množství obrázků ze starého pražského Žižkova.