Alena Dostálová

65400. Komíny, vesnice v Anglii

popis: Olej na plátně, 47x39 cm. Signováno vpravo dole Dostálová. Nerámováno.

o autorovi: 1932 - 2011
Narodila se v Praze. Studovala v Praze UMPRUM u prof. Fišárka. Tuzemské veřejnosti známa především ve spojení s osobitými kreslenými vtipy pro humoristicko-satirický týdeník Dikobraz, díky nimž bývá považována za První dámu českého kresleného humoru, či z rozsáhlého díla knižních ilustrací. V zahraničí se proslavila a je ceněna především jako malířka vyznačující se originálním stylem, neobyčejnou žánrovou pestrostí a kombinacemi technik. Skutečný úspěch a řadu prestižních ocenění sklízela ve světě. Vystavovala především ve Spojených státech, Polsku, Itálii a dalších zemích. Její díla jsou součástí mnoha veřejných a soukromých sbírek.

dražba ukončena: 19.09.2021 20:00:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 600 Kč