Alena Dostálová

67310. Jiřiny v bílé váze

popis: Olej na překližce, 64x51 cm. Signováno dole uprostřed Dostálová. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1932 - 2011
Narodila se v Praze. Studovala v Praze UMPRUM u prof. Fišárka. Tuzemské veřejnosti známa především ve spojení s osobitými kreslenými vtipy pro humoristicko-satirický týdeník Dikobraz, díky nimž bývá považována za První dámu českého kresleného humoru, či z rozsáhlého díla knižních ilustrací. V zahraničí se proslavila a je ceněna především jako malířka vyznačující se originálním stylem, neobyčejnou žánrovou pestrostí a kombinacemi technik. Skutečný úspěch a řadu prestižních ocenění sklízela ve světě. Vystavovala především ve Spojených státech, Polsku, Itálii a dalších zemích. Její díla jsou součástí mnoha veřejných a soukromých sbírek.

dražba ukončena: 28.10.2021 20:33:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 100 Kč